Lista aktualności Lista aktualności

Leśny Dzień Chłopaka

Wraz z uczennicami jednej z klas 6 ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych, zorganizowaliśmy Dzień Chłopaka na Szkółce Leśnej „Zawodzie”.

Ten wyjątkowy dla chłopców dzień, rozpoczęliśmy grą terenową z podziałem na 3 osobowe drużyny. Każda z nich musiała najpierw odszyfrować wskazówki z miejscem ukrycia mapy sytuacyjnej Szkółki. Wskazówki zapisane alfabetem Morse’a były dobrą rozgrzewką przed dalszymi zadaniami czekającymi na uczniów.

Deszczowa pogoda nie zniechęciła dzieci i udało się im odszukać ukryte na Szkółce zadania, a następnie już w sali edukacyjnej zaciekle je rozwiązywać. Proste krzyżówki nie tylko sprawdzały zdobytą do tego pory wiedzę na temat podstawowych gatunków drzew i zwierząt występujących w polskich lasach, ale również skłaniały do współpracy miedzy dziećmi.

Podsumowaniem gry terenowej było wspólne rozwiązanie kłopotliwych haseł oraz zajęcia z zakresu codziennej pracy leśnika, wraz z uzupełnieniem wiedzy o roślinach i zwierzętach.

Zwieńczeniem całego dnia było wspólne ognisko oraz przygotowany przez dziewczęta specjalny występ z piosenką ‘ku czci’ chłopców.