Lista aktualności Lista aktualności

Spacer z Leśnikiem

Już w najbliższą sobotę, 26 marca, będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w miłym towarzystwie. Leśnicy z 429 nadleśnictw w Polsce zapraszają na wspólną przechadzkę po pięknych, polskich lasach. Wydarzenie jest organizowane jako kontynuacja obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów.
 
Zapraszamy na Spacer z Leśnikiem w Nadleśnictwie Myszyniec, który odbędzie się w Kadzidle o godz. 14:00 przy ul. Strzelców Kurpiowskich 9.
Czas trwania spotkania ok 2 h
 
W programie wydarzenia spacer po lesie połączony z plenerową lekcją prowadzoną przez leśników - edukatorów z Lasów Państwowych.
Na spotkaniu prorozmawiamy o walorach naszych lasów i ciekawych projektach realizowanych na rzerz ochrony przyrody.
Prosimy o założenie wygodnego stroju terenowego.
 
Do zobaczenia na leśnych ścieżkach!
 
Las pełni wiele funkcji – przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Nie sposób przecenić jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Samo przebywanie w lesie niesie ze sobą szereg korzyści - obniża poziom kortyzolu (nazywanego hormonem stresu), zwiększa zdolność rozwiązywania problemów i kreatywność o 50%, zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody.
 
A spacerować jest gdzie – lasy zajmują już 1/3 powierzchni kraju. Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 000 km szlaków pieszych, prawie 4000 km szlaków rowerowych, około 3200 parkingów leśnych i miejsc postoju oraz ponad 600 pól biwakowych i obozowisk. W ramach bezpłatnej oferty edukacyjnej Lasy Państwowe udostępniają ponad 1000 ścieżek dydaktycznych, blisko 600 wiat edukacyjnych oraz ponad 300 izb edukacyjnych oraz ośrodków edukacji leśnej. Co ciekawe, wystarczy zalewie godzina, by dotrzeć do lasu z każdego miejsca w Polsce!