Lista aktualności Lista aktualności

Puchar dyrektora wręczony

Rozegrano „XVI Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie"

W minioną sobotę (20 maja), już po raz szesnasty leśnicy ze sportowym zacięciem, spotkali się na Turnieju w Piłkę Nożną o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Gospodarzem tegorocznych rozgrywek było Nadleśnictwo Myszyniec.

Na rozgrzaną słońcem oraz sportowymi emocjami murawę stadionu w Łysych, wyszło 14 drużyn z 17 jednostek RDLP w Olsztynie.  

Po emocjonujących rozgrywkach grupowych do półfinału przeszły reprezentacje nadleśnictw: Szczytno, Myszyniec, Miłomłyn, Zaporowo.

Walka o finał była niezwykle wyrównana. Nawet doliczony czas gry nie rozstrzygnął wyniku meczów Szczytno-Miłomłyn i Myszyniec-Zaporowo. O  losach półfinalistów zadecydowały dopiero rzuty karne. Piłkarzom z Miłomłyna i Zaporowa udało się pokonać bramkarzy przeciwników.

W meczu o trzecie miejsce na podium, w doliczonym czasie gry gospodarze turnieju ustąpili drużynie ze Szczytna (1:2).

Po najwyższe laury po raz szósty sięgnęli weterani olszyńskich rozgrywek – drużyna z Zaporowa, pokonując Miłomłyn 3:0.

Tak ekscytujących rozgrywek nie pamiętają nawet najstarsi Kurpie. W czasie ostatnich meczy Turnieju emocje sięgały zenitu, a termometry w okolicach stadionu odnotowały najwyższą temperaturę w regionie.

Specjalnym wyróżnieniem za grę Fair Play uhonorowano drużynę z Nadleśnictwa Ostrołęka.  

Nie zabrakło również nagród indywidualnych:

Najstarszy grający zawodnik – Maciej Pietrzak (Miłomłyn),

Najmłodszy zawodnik – Anita Rafalik (Wichrowo),

Najlepszy bramkarz -  Michał Sadłowski (Myszyniec),

Najlepszy zawodnik – Daniel Buczyński (Zaporowo)

Król Strzelców – Adrian Gąsior (Szczytno)

Zawody umilały występy szkolnego zespołu ludowego „Łysioziańskie Nuty", który w piękny sposób przybliżył gościom bogatą kulturę kurpiowszczyzny.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za super zabawę i piękne, nie zapomniane sportowe emocje.

Sukces drużyny z Myszyńca

Tegoroczny start drużyny z Nadleśnictwa Myszyniec, był czwartym z kolei. Udział w rozgrywkach nasi piłkarze biorą dopiero od 2014 roku.

Pierwszy występ zakończyliśmy na odległym miejscu w klasyfikacji generalnej. Jednak wraz wiekiem (średnia wieku - jedna z najwyższych w rozgrywkach) forma naszych zawodników rośnie, a drużyna zajmuje coraz wyższe pozycje.

Choć pozostaje niedosyt, bo nie udało się stanąć na podium, to sobotni występ był najlepszym z dotychczasowych.  Myszynianie tylko raz, ustąpili w polu drużynie przeciwnej, przegrywając jednobramkowo ostatni mecz.

Dziękujemy naszym zawodnikom za wspaniałą postawę i dostarczone emocje, a naszym Rywalom za równą grę w duchu fair play.

W trakcie rozgrywek sportowych, leśnicy z Nadleśnictwa Myszyniec wystawili stoisko promujące Lasy Państwo we o tematyce przyrodniczo - edukacyjnej 

Stoisko edukacyjne cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wszystkich gości. Dla najmłodszych przeprowadzone zostały konkursy edukacyjne z upominkami. Dorośli mogli zapoznać się atrakcjami turystycznymi występującymi w Nadleśnictwie. Szacuje się, że w tym dniu stoisko edukacyjne odwiedziło ponad 200 osób.

Tekst M. Stępień &M.Krakowiak &B.Sakowski